Koncentracja pozycji (S&P500)

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 31-07-2012 10:46 pm

3

Koncentracja pozycji (S&P500)

Koncentracja pozycji (S&P500)

Pomimo utraty płynności przez OLT Express udało mi się powrócić i na początek nadróbmy zaległości raportowe. Opublikowany w ubiegły piątek zestaw danych pokazuje, że 52% obozu dużych graczy obstawia wzrosty. W obozie małych graczy przewagę mają z kolei niedźwiedzie. Zobaczymy jakie zmiany przyniesie kolejny raport.

U nas z kolei jest jeden duży gracz mający 30%-35% otwartych pozycji na FW20U12.

WIG – przegląd sytuacji

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 21-07-2012 3:01 pm

2

WIG - interwał dzienny

WIG – interwał dzienny

W drugiej połowie maja mogliśmy przeczytać, w przeciekach z Listy Absolwentów, że czas na zakupy jest tuż przed nami i trzeba być czujnym by go nie przespać. Dodałem nawet porównanie do supermarketu. Jak jest w markecie promocja to ludzie rozpychają się łokciami by dostać towar. Na giełdzie jak jest promocja to z reguły nie ma chętnych do zakupu 😉 Dlatego parę dni później zrobiłem jeszcze wpis, by na poważnie potraktować przecieki. Ktoś mógł pomyśleć, że wcześniej robiłem sobie żarty, także wolałem się upewnić 😉

Powyższy wykres ma zaznaczony okres zakupowy, o którym pisałem. Z perspektywy czasu możemy zaobserwować, że czas na zakupy został określony trafnie.

Na giełdzie najważniejsze jest dobre wejście. Od dobrego wejścia zależy czy będziemy się pocić, czy na spokojnie będziemy obserwować sytuację. Złe wejście to ogromny stres, paniczna obserwacja wykresów, trwonienie czasu na przesuwające się tickery notowań. Dlatego trzeba wchodzić w dobrym momencie.

W chwili obecnej jeśli ktoś skorzystał z sugestii, to wystarczy przesuwać SL tak by sprofitował on zyski. Nawet jeśli wytypowany wcześniej czas na zakupy nie okaże się początkiem nowej minihossy, to SL sprofituje dla nas kilkanaście procent zysku (natomiast gdy trafimy w hossę, to zyski są liczne w dziesiątkach czy setkach procent). Gra jest warta świeczki.

Jednak niestety jeśli ktoś przespał dobre wejście i grał później np. na wybicie szczytu to ma już pozycję na minusie i musi się głowić co dalej. Niestety jest grono teoretyków co nauczają swoich kursantów grać właśnie na wybicia szczytów. Kiepska sprawa. Jeśli ktoś zrobił zakupy np. 5 lipca, bo przeczytał gdzieś o hossie, to czeka go sporo stresów. Inaczej wygląda sytuacja psychiczna, gdy jest już zabezpieczony zysk, a każdy kolejny ruch w górę to premia. Inaczej jest gdy goni się panicznie uciekający rynek i już na starcie (po wejściu) pojawiają się straty bo okazuję się, że pociąg zawraca.

Dlatego raz jeszcze podkreślam, że najważniejsze jest dobre wejście. Takich wejść uczę na szkoleniach. Jeśli ktoś przegapi dobre wejście, to później trzeba czekać. Każda gra na siłę, to oddawanie w głupi sposób pieniędzy. Z tym trzeba walczyć. Pamiętajcie, że pieniądze płyną od aktywnych do cierpliwych. Trzeba szanować kapitał, tak by był pod ręką gdy nadarzy się okazja na dobre wejście 🙂 Gdy nie widać na horyzoncie dobrych wejść, to znak że czas na odpoczynek. Morze, góry, jeziora, lasy, to wszystko na nas czeka i chętnie nas przyjmie 😉

Ps. Wyjeżdżam na kolejną wyprawę, także przez dwa tygodnie może był utrudniony kontakt ze mną. W między czasie zachęcam do dogłębnej lektury książki Sukces na giełdzie (jeśli jeszcze ktoś tego nie zrobił), tak by po wakacjach z solidną dawką wiedzy można było zabrać się za rynek 😉

Koncentracja pozycji (S&P500)

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 21-07-2012 2:41 pm

0

Koncentracja pozycji (S&P500)

Koncentracja pozycji (S&P500)

W najnowszej odsłonie raportu zza wielkiej wody u dużych graczy brak większych zmian. Byki stanowią 52% dużego obozu. U małych graczy natomiast dalej przeważają nastroje niedźwiedzie. Wielkich przetasowań mogących coś sugerować na razie nie ma.

CHF/PLN – przegląd sytuacji

Posted by Marek | Posted in waluty | Posted on 20-07-2012 9:38 am

3

CHF/PLN - interwał dzienny

CHF/PLN – interwał dzienny

Ciekawa sytuacja znajduje się także na Franku. Tworzymy obecnie klin zniżkujący. Warto obserwować tę parę, gdyż i tutaj może być szansa na niezłe kieszonkowe po wybiciu w górę.

Do czasu wybicia ewidentnie panuje trend spadkowy, także by nie być stratowanym przez niedźwiedzie, trzeba cierpliwie czekać. Gramy to co widzimy.

Norwegia – relacja z podróży

Posted by Marek | Posted in Podróże | Posted on 18-07-2012 4:32 pm

11

W ubiegłym tygodniu wróciłem z krótkiej wyprawy. Tym razem była to Norwegia. Po ostatnich celnych ruchach giełdowych, mój fundusz podróżnika, na który trafia określony procent zysków giełdowych, aż prosił się by go uszczuplić. Nie było wyjścia, trzeba było ruszyć na północ by odpocząć od giełdy 😉

Start był spokojny i przy okazji można było podziwiać lokalne polskie widoki.

Później Read the rest of this entry »

Idea Premium wstrzymała wypłaty środków. Jak ustrzec się przed takimi sytuacjami?

Posted by Marek | Posted in Edukacja finansowa | Posted on 17-07-2012 10:05 pm

6

Wczoraj inwestorzy chcący wypłacić środki z teoretycznie w miarę „bezpiecznego” funduszu ze stajni IDEA TFI dostali zimny prysznic. Zarząd postanowił, że na 2 tygodnie klienci mają zapomnieć o takiej opcji jak wypłata środków. Po prostu zamrożono ich pieniądze bez względu na to czy ktoś potrzebuje pilnie na dniach gotówki czy nie. Takie po prostu są realia. Środki niby są, ale ich nie dostaniesz. Zarząd zarobił, zgarnęli prowizje, a klient zarobić nie musi. Zarobi albo nie, znajdą się kolejni. Zawsze się znajdują.

Dlatego trzeba pamiętać, by gonić od razu wszelkich „doradców” naganiających na fundusze. Wszelkiej maści pseudofilozoficzny język sprzedawców ma od razu zapalać ostrzegawczą żarówkę, że trzeba brać nogi za pas.

Zawsze najlepiej mieć pełną kontrolę nad swoim portfelem i inwestować samemu.

Jeśli jednak nie ma się czasu Read the rest of this entry »

EUR/PLN – przegląd techniczny

Posted by Marek | Posted in waluty | Posted on 17-07-2012 9:52 am

8

EUR/PLN - interwał dzienny

EUR/PLN – interwał dzienny

Na EUR/PLN poruszamy się obecnie w formacji klina zniżkującego. Warto obserwować tę parę, gdyż może być okazja na niezłe kieszonkowe po wybiciu.

Do czasu wybicia w górę, obowiązuje cały czas trend spadkowy. Dlatego nie polecam bykom wychodzić przed szereg, gdyż mogą skończyć na grillu 😉 Gramy to co widzimy.

Koncentracja pozycji na kontraktach terminowych (S&P500)

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 16-07-2012 10:35 am

10

Raport Commitments of Traders (COT)

Raport Commitments of Traders (COT)

W ostatnim raporcie (z piątku) koncentracji pozycji na kontraktach na S&P500 widać powiększenie liczby longów przez najsilniejszą grupę Commercial. 52% ich obozu obstawia wzrosty. Mali gracze z kolei bardziej preferują shorty. Najbliższy czas pokaże kto z nich zarobi 😉

U nas natomiast jest oficjalnie dwóch dużych graczy, gdzie każdy ma od 30% do 35% otwartych pozycji.

Kontrakty terminowe – przegląd minionego tygodnia – Lista Absolwentów

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 14-07-2012 8:34 pm

15

Podczas mojej nieobecności, związanej z kolejną podróżą, moi Uczniowie działający na Liście Absolwentów (każdy po szkoleniu z Ichimoku może aplikować o akces) poradzili sobie bardzo ładnie 🙂

Shorty w dobrym miejscu i zabranie części zysku na TP3 w okolicy dołka.  Naprawdę miło się patrzy jak moi podopieczni skutecznie odcinają kupony z rynku kontraktów terminowych 🙂 Read the rest of this entry »

Jak dobrze wybrać kredyt hipoteczny? Warto iść do doradcy?

Posted by Marek | Posted in Edukacja finansowa | Posted on 12-07-2012 6:32 pm

10

Dziś w ramach edukacji finansowej przedstawiam relację Krzyśka – zaprawionego w bojach spekulanta rynku futures, który podczas poszukiwania kredytu hipotecznego zetknął się z „doradcami”. Zapraszam do lektury. Ja natomiast wracam do wypakowywania się, gdyż niedawno wróciłem z kolejnej wyprawy. Tym razem była to Skandynawia 😉

Od kilku dni poszukuję kredytu na zakup działki budowlanej. Kredyt kredytem, wiadomym jest fakt, że na oprocentowanie kredytu wpływa WIBOR, na którego nie mamy wpływu oraz marża banku, na którą mamy taki wpływ, jak Read the rest of this entry »

Wrocław – piękne miasto :-) Podziękowania po szkoleniu

Posted by Marek | Posted in Szkolenia giełdowe | Posted on 07-07-2012 10:16 pm

3

Serdecznie dziękuję za udział uczestnikom dzisiejszego szkolenia, którzy mimo upałów stawili się tak licznie 🙂 Było mi naprawdę miło móc podzielić się swoim warsztatem. Omówiliśmy poprawne ustawianie SL w nieprzypadkowych rejonach cenowych i wiele innych ciekawych rzeczy 😉

Szkolenie giełowe - Wrocław

Po raz kolejny na szkoleniu ES trafiła się osoba, która spekuluje na naszej giełdzie od początku jej działania – prawie 20 lat Read the rest of this entry »

USD/PLN – kolejny profit osiągnięty

Posted by Marek | Posted in waluty | Posted on 05-07-2012 9:57 am

13

USD/PLN - interwał dzienny

USD/PLN – interwał dzienny

Na początku czerwca jak już wiedzieliśmy, że czas na większe spadki (LINK DO WPISU) wystarczyło wziąć shorty i zacierać ręce 😉 Teraz przyszedł czas na realizację kolejnej porcji zysku. Tym razem zamykam już całość pozycji. Grubo ponad tysiąc pipsów ulicą nie chodzi 😉

Jednocześnie w związku z kolejną wyprawą wymieniłem trochę środków w walutomacie, gdzie mam dużo lepszy przelicznik niż w kantorze. Nie oznacza to, że trzeba brać od razu longi na kontraktach walutowych. Po prostu zakup waluty na wyjazd to nie jest spekulacja, tylko konieczność 😉 A na ten moment obecne poziomy wydają się być akceptowalne.

Polskie piramidy finansowe: Finroyal

Posted by Marek | Posted in Edukacja finansowa | Posted on 04-07-2012 7:02 pm

11

Kontynuując rozpoczętą misję edukacji finansowej więcej miejsca poświęcę tematyce piramid finansowych.

Tym razem przyjrzymy się Finroyal Read the rest of this entry »

S&P500 – aktualizacja wykresu i czas na przesunięcie SL

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 04-07-2012 10:27 am

5

S&P500 - interwał dzienny

S&P500 – interwał dzienny

Od czasu wytypowania na początku czerwca dołka ta pozycja ma się bardzo dobrze. Ostatnio pisałem o osiągnięciu kolejnego TP i można było sprofitować część pozycji dla realizacji zysku (LINK).

Tym razem zalecam przestawić dla pozostałych pozycji wyżej SL dla zabezpieczenia zysku. Niech SL pełni rolę stopa profitującego i pozwala zyskom rosnąć.